> Veslački portal

> Hrvatski veslački savez



Kontakt

Hrvatski veslački savez |
Croatian rowing federation

Trg Krešimira Ćosića 11,
10000 Zagreb

Telefon/telefax:
+385 1 30 12 350 

E-mail: hvs@inet.hr

 





SVJETSKA PRVENSTVA JUNIORA

Od uspostavljanja državne neovisnosti hrvatski veslači nastupili su na dvadeset i pet svjetskih prvenstva i osvojili ukupno 18 medalja od čega
3 zlatne, 6 srebrnih i 9 brončanih.


Trakai 2017.
Četverac bez kormilara(Ž) Ivana Jurković, Josipa Jurković
Izabela Krakić, Bruna Milinović
ZLATNA MEDALJA
 
Dvojac bez kormilara Patrik Lončarić, Anton Lončarić ZLATNA MEDALJA
 
Četverac bez kormilara Fabio Ipsa, Ivan Ante Grgić,
Filip Frane Garma, Luka Gojanović Rakić
4. mjesto
 
Četverac s kormilarom Ivan Tokić, Mario Marić, Hrvoje Vrdoljak, Jakov Bijelić, korm. Luka Balek
6. mjesto
 
Samac (Ž) Aria Cvitanović 15. mjesto
     
Samac Karlo Habuda 19. mjesto
 
Rotterdam 2016.
Četverac bez kormilara(Ž) Bruna Milinović, Julia Ivy McCoullogh
Izabela Krakić, Aria Cvitanović
7. mjesto
     
Samac (Ž) Teuta Lea Stojaković 11. mjesto
 
Samac Patrik Farkaš 11. mjesto
     
Osmerac Luka Smirčić, Patrik Lončarić, Anton Lončarić, Frane Filip Garma, Luka rakić Gojanović, Leon Mikulić, Krešimir Forjan, Marin Maletić, korm. Ivan Validžić 12. mjesto
     
Četverac na pariće Domagoj Barbača, Karlo Habuda
Mihael Girotto, Boris Cesarec
20. mjesto
 
Rio de Janeiro 2015.
Samac (Ž) Teuta Lea Stojaković 7. mjesto
     
Četverac na pariće Andrija Šupe, Patrik Farkaš
Leon Bulić i Niko Dunkić
13. mjesto
 
Samac Tomislav Čanić 14. mjesto
 
Hamburg 2014.
Četverac bez kormilara Toni Čavka, Bernard Samardžić,
Filip Pedić, Josip Banović
BRONČANA MEDALJA
 
Četverac na pariće Tomislav Šain, Marin Ančić,
Josip Bobinac i Harald Brandt
8. mjesto
     
Dvojac bez kormilara (Ž) Tea Kavčić i Ivana Vilenica 11. mjesto
     
Samac (Ž) Teuta Lea Stojaković 12. mjesto
 
Dvojac na pariće (Ž) Dora Dragičević i Julia McCullough 19. mjesto
 
Dvojac bez kormilara Ivan Olah i Ivo Bonacin 21. mjesto
 
Trakai 2013.
Dvojac bez kormilara Danijel Plišić, Bernard Samardžić 8. mjesto
     
Četverac na pariće Roko Šitum, Tomislav Šain,
Luka Baričević, Ante Ančić
9. mjesto
     
Osmerac Toni Čavka, Tin Nemčić, Marko Krizmančić, Matej Metković, Mato Brandt, Josip Laća, Antonio Čoga, Jakov Bumbak, korm. Luka Šćurla 9. mjesto
     
Dvojac na pariće (Ž) Ivana Krkljuš, Žana Krakić 9. mjesto
     
Četverac s kormilarom Marin Ančić, Pave Kuzmanić, Tomislav Biloš, Zvonimir Hartl, korm. Hrvoje Džalto
10. mjesto
     
Samac Ivan Županović 22. mjesto
     
Četverac na pariće (Ž) Mia Drkulec, Dora Dragičević,
Marina Kaić, Paula Klak
22. mjesto
     
Dvojac na pariće Tomislav Čanić, Josip Bobinac 24. mjesto
     
Plovdiv 2012.
Četverac na pariće Roko Šitum, Tomislav Šain,
Luka Baričević, Ante Ančić
9. mjesto
     
Dvojac na pariće (Ž) Ivana Krkljuš, Žana Krakić 7. mjesto
     
Četverac bez kormilara Antonio Čoga, Josip Laća,
Ivo Krakić, Matija Vukovski
10. mjesto
     
Dvojac bez kormilara Gabriel Tomić, Lovro Anzulović 8. mjesto
     
Četverac s kormilarom Mato Brandt, Oliver Kandrač, Kristijan Landeka, Luka Kolar, korm. Ivor Krištof
8. mjesto
     
Dvojac na pariće Tin Trucek, Matej Herega 14. mjesto
     
     
Eton 2011.
Četverac bez kormilara Mate Ledenko, Mile Čakarun,
Patrik Prnjak, Ivan Piton
6. mjesto
     
Samac Boris Gardijan 7. mjesto
     
Četverac na pariće Karlo Sambolec, Ivan Srdanović, Matej Herega, Mario Vrdoljak
16. mjesto
     
Samac (Ž) Ivana Krkljuš 14. mjesto
     
     
Račice 2010.
Četverac bez kormilara Igor Zenzerović, Bruno Dušić,
Mario Jelčić, Vjekoslav Žiković
5. mjesto
     
Dvojac bez kormilara Mate Ledenko, Mile Čakarun
9. mjesto
     
Samac Boris Gardijan 11. mjesto
     
Četverac s kormilarom Jere Gulin, Ivica Ban, Patrik Prnjak,
Ivan Piton, korm. Filip Čeh
8. mjesto
     
Dvojac na pariće Duje Dumanić, Ivan Srdanović 21. mjesto
     
     
Brive-la Gaillarde Lac 2009.
Dvojac bez kormilara Karlo Udovičić, Domagoj Dumančić 6. mjesto
     
Četverac s kormilarom Stjepan Steiner, Krešimir Knežević,
Marko Zelenić, Matej Srb,
kormilar Filip Malić
8. mjesto
     
Četverac na pariće (Ž)

Monika Švenda, Asja Zero, Karla Milošević, Helena Pavković

12. mjesto
     
Četverac na pariće Dario Šabić, Vedran Radonić,
Filip Zember, Matija Sudić
13. mjesto
     
Četverac bez kormilara Filip Vojnić-Zelić, Marko Đurica,
Karlo Bilić, Marijan Filipović
16. mjesto
     
Dvojac na pariće Boris Gardijan, Marin Mašina 22. mjesto
     
     
Linz 2008.
Dvojac na pariće Marino Dragičević, Mijo Rudelj 6. mjesto
     
Samac (Ž) Marcela Milošević 6. mjesto
     
Dvojac bez kormilara Karlo Udovičić, Domagoj Dumančić 8. mjesto
     
Samac Ivan Rom 14. mjesto
     
Dvojac na pariće (Ž) Helena Pavković, Petra Barlović 14. mjesto
     
Četverac bez kormilara Vlatko Krasić, Zvonimir Batinić,
Matija Sudić, Marijan Filipović
8. mjesto
     
Četverac na pariće Mihael Britvec, Luka Dragojević,
Tomislav Rubinjoni, Filip Zember
11. mjesto
     
Osmerac Dino Belić, Marko Zelenić, Juraj Kopić, Josip Svoboda, Matej Srb, Krešimir Knežević, Stjepan Steiner, Dino Rupčić, kormilar Borna Srb 11. mjesto
     
     
Peking 2007.    
Samac Martin Sinković BRONČANA MEDALJA
     
Dvojac na pariće Vjekoslav Kolobarić, Antonio Dujmović 9. mjesto
     
Četverac bez kormilara Petar Majić, Stjepan Matić,
Ivan Rom, Ivan Đurđević
11. mjesto
     
Samac (Ž) Marcela Milošević 10. mjesto
     
Dvojac na pariće (Ž) Adriana Trzin, Kristina Valentić 24. mjesto
     
     
Amsterdam 2006.    
Četverac na pariće Sven Bohnec, David Šain,
Marin Mladinić, Tomislav Holi
SREBRNA MEDALJA
     
Dvojac na pariće Damir Martin, Valent Sinković SREBRNA MEDALJA
     
Osmerac Vanja Bušić, Frane Kalcina, Josip Maretić, Bojan Malić, Martin Sinković, Alen Banovac, Petar Majić, Stjepan Matić, korm. Marin Mužinić 7. mjesto
     
Dvojac bez kormilara Stjepan Pirić, Vjekoslav Kolobarić 9. mjesto
     
Dvojac na pariće (Ž) Maja Anić, Anja Svečarovski 10. mjesto
     
Samac (Ž) Marcela Milošević 16. mjesto
     
     
Brandenburg 2005.
Dvojac na pariće Hrvoje Jurina, Tomislav Holi SREBRNA MEDALJA
     
Četverac bez kormilara Domagoj Barlović Nikola Žunić,
Damir Martin, Marin Bogdan
4. mjesto
     
Samac Valent Sinković 7. mjesto
     
Dvojac bez kormilara Roko Švast, Alen Banovac 8. mjesto
     
Dvojac na pariće (Ž) Katarina Šebetić, Lucijana Crnogaća 11. mjesto
     
Četverac na pariće (Ž) Maja Anić, Ada Pervan,
Lucija Nuskern, Anja Svečarovski
12. mjesto
     
     
Banyoles 2004.
Četverac bez kormilara Ivan Dukić, Marin Begović,
Branko Begović, Josip Stojčević
SREBRNA MEDALJA
     
Dvojac bez kormilara Dinko Radmanić, Dejan Radmanić 8. mjesto
     
Samac Valent Sinković 11. mjesto
     
     
Schinias 2003.    
Četverac bez kormilara Ivan Dukić, Marin Begović,
Branko Begović, Josip Stojčević
BRONČANA MEDALJA
     
Samac Frane Niseteo 7. mjesto
     
Samac (Ž) Sonja Kešerac 6. mjesto
     
     
Trakai 2002.    
Samac Frane Niseteo 6. mjesto
     
Četverac na pariće Lenko Dragojević, Dejan Pupovac,
Hrvoje Barčot, Petar Banovac
12. mjesto
     
     
Duisburg 2001.
Dvojac na pariće Frane Niseteo, Ante Kušurin ZLATNA MEDALJA
     
Četverac bez kormilara Jakša Bego, Niko Bujas,
Marko Fuštin, Krešo Vudrag
15. mjesto
     
Dvojac bez kormilara Tomislav Pančić, Luka Čulo 11. mjesto
     
Četverac na pariće Domagoj Jelić, Hrvoje Barčot,
Ivan Bohaček
, Hrvoje Štefinec
13. mjesto
     
Četverac s kormilarom Aleksandar Žigić, Martin Rogulja,
Branko Jovanovac, Petar Topić,
kormilar Davor Emeršić
6. mjesto
     
Četverac na pariće (Ž) Sonja Kešerac, Dejana Krnjeta,
Vjera Omrčen, Josipa Steiner
11. mjesto
     
Dvojac bez kormilara Martina Radečić, Martina Vlatković 9. mjesto
     
     
Zagreb 2000.    
Dvojac na pariće Ante Kušurin, Mario Vekić SREBRNA MEDALJA
     
Samac Domagoj Jelić BRONČANA MEDALJA
     
Dvojac s kormilarom Petar Topić, Erik Brec, korm. Josip Sokolić 4. mjesto
     
Osmerac Aleksandar Žigić, Martin Rogulja, Andrija Mijačika, Tomislav Pančić, Petar Lovrić, Igor Krsnik, Danijel Ilić, Branko Jovanovac, kormilar Davor Emeršić 9. mjesto
     
Četverac s kormilarom Krešo Vudrag, Stipe Barić, Ante Murer,Niko Bujas, kormilar Dario Renje 8. mjesto
     
Četverac bez kormilara Hrvoje Marić, Filip Eškinja,
Hrvoje Eškinja, Ivan Marasović
8. mjesto
     
Četverac na pariće Tomislav Josipović, Tomislav Ružić,
Andrej Nikles, David Milaković
10. mjesto
     
Dvojac bez kormilara Mario Mandl, Stanislav Martin 12. mjesto
     
Dvojac na pariće (Ž) Diana Mikšić, Sonja Zibar 13. mjesto
     
Četverac na pariće (Ž) Sonja Kešerac, Deja Krnjeta, Josipa Steiner, Doris Kramarić 15. mjesto
     
Samac (Ž) Izabela Vugec 8. mjesto
     
     
Plovdiv 1999.    
Samac Tomislav Popić 6. mjesto
     
Osmerac Aleksandar Žigić, Martin Rogulja, Andrija Mijačika, Petar Lovrić, Domagoj Jelić, Julijan Tomšić, Igor Krsnik, Dino Šug, kormilar Davor Emeršić 9. mjesto
Četverac s kormilarom Hrvoje Marić, Filip Eškinja,
Hrvoje Eškinja, Ivan Marasović,
korm. Roko Mihovilović
9. mjesto
     
Četverac bez kormilara Branko Jovanovac, Mario Vekić, Ninoslav Fratrić, Tomislav Bogdan 13. mjesto
     
Dvojac bez kormilara Milan Šonc, Jere Gracin 14. mjesto
     
Dvojac s kormilarom Ivan Golubiček, Mišel Požežanac,
kormilar Bojan Zibar
7. mjesto
     
Dvojac na pariće Tomislav Josipović, Tomislav Ružić 13. mjesto
     
Četverac na pariće Dario Cvitešić, Domagoj Milaković,
Hrvoje Brkičić, Mićo Mikulić
15. mjesto
     
Dvojac na pariće (Ž) Ivana Šimac, Vesna Tomić 11. mjesto
     
     
Linz Ottensheim 1998.
     
Dvojac na pariće Tomislav Popić, Ivica Stojaković         4. mjesto
     
Četverac s kormilarom Boris Glažar, Saša Ivanović,
Damir Leskovšek
, Zoran Zuban,
kormilar Luka Šusković
7. mjesto
     
Dvojac bez kormilara Ivan Golubiček, Mišel Požežanac 11. mjesto
     
Samac Davorin Šindler 15. mjesto
     
Samac (Ž) Ana Kosanović 16. mjesto
     
Četverac bez kormilara Franjo Herjavec, Davor Joja,
Mario Mandl
, Stanislav Martin
10. mjesto
     
Četverac na pariće Sasa Bajanić, Ivan Glad,
Ante Vekić,
Aleksandar Vukojičić
17. mjesto
     
Dvojac na pariće (Ž) Ivana Šimac, Vesna Tomić 11. mjesto
     
Dvojac s kormilarom Tomislav Čekada, Goran Monjac
i korm. Vanja Jeličić   
12. mjesto
     
Hazewinkel 1997.
Dvojac bez kormilara Ivan Rebić, Damir Rubčić BRONČANA MEDALJA
     
Dvojac na pariće Ivica Stojaković, Igor Božić BRONČANA MEDALJA
     
Dvojac s kormilarom Renato Tripalo, Dejan Šušak,
kormilar Silvio Petriško
6. mjesto
     
Četverac bez kormilara Jure Mrduljaš, Dejan Subotić,
Edvard Vondra, Milan Ražov
12. mjesto
     
Samac Tomislav Popić 17. mjesto
     
Dvojac na pariće (Ž) Lada Jerin, Ivona Skerjanec 16. mjesto
     
Četverac na pariće Andrej Barac, Filip Banovac (oba Istra), Hrvoje Konjevod, Davorin Šindler 21. mjesto
     
     
Glasgow Strathclyde 1996.
Dvojac bez kormilara Ivan Rebić, Damir Rubčić 5. mjesto
Dvojac s kormilarom Tonči Kalinić, Nikša Skelin,
kormilar Duje Rako
6. mjesto
     
Četverac bez kormilara Petar Milin, Božo Maletić,
Tomislav Čorić, Berislav Kern
7. mjesto
     
Dvojac na pariće Aljoša Bratuša, Tomislav Senčić 9. mjesto
     
Četverac s kormilarom Hrvoje Brenc, Tomislav Krčmar,
Renato Tripalo
, Dejan Sušak,
kormilar Silvio Petriško
12. mjesto
     
Četverac na pariće Tomislav Hanžek, Dubravko Hlede,
Hrvoje Marić, Ivica Stojaković
11. mjesto
     
Samac Tihomir Jarnjević 18. mjesto
     
Samac (Ž) Mirela Kekez 13. mjesto
     
     
Poznan 1995.    
Četverac s kormilarom Aljoša Bratuša, Igor Francetić,
Hrvoje Kern, Marin Perinić,
kormilar Marko Čekada
SREBRNA MEDALJA
     
Dvojac na pariće Tihomir Jarnjević, Ivan Jukić BRONČANA MEDALJA
     
Dvojac s kormilarom Tomislav Smoljanović, Damir Vučičić i kormilar Toni Batinić BRONČANA MEDALJA
     
Dvojac bez kormilara Filip Šrajer, Josip Stolar 6. mjesto
     
Četverac bez kormilara Marko Rušev, Nikola Bilan,
Marko Mišlov, Joško Matulić
10. mjesto
     
Osmerac Hrvoje Brenc, Tomislav Čorić, Igor Drvodelić, Slobodan Guščić, Alan Herjavec, Berislav Kern, Srđan Nosić, Alan Stanišak, kormilar Mićo Mikulić 12. mjesto
     
     
Munchen 1994.    
Dvojac bez kormilara Igor Francetić, Hrvoje Kern BRONČANA MEDALJA
     
Dvojac s kormilarom Filip Šrajer, Josip Stolar,
kormilar Nino Šerbec
4. mjesto
     
Samac Roni Mladinić 7. mjesto
     
Dvojac na pariće Marko Mijat, Jakov Tironi 9. mjesto
     
Četverac s kormilarom Aljoša Bratuša, Slaven Miloš,
Marin Perinić, Perica Šarić,
kormilar Srđan Babić
13. mjesto
     
Četverac na pariće Stanko Brođanac, Ivan Jukić,
Slobodan Oravec
, Hrvoje Sanseović
10. mjesto
     
Samac (Ž) Saša Gotić 15. mjesto
     
     
Aarungen 1993.
Dvojac s kormilarom Oliver Martinov, Vjekoslav Bobić,
kormilar Jerko Krpeta
4. mjesto
     
Četverac bez kormilara Marko Grašovec, Zaviša Šimac,
Ozren Trivić, Marko Perović
9. mjesto
     
Četverac s kormilarom Tibor Lalić, Predrag Mamlić, Filip Šrajer, Josip Stolar, korm. Marin Domljanović 9. mjesto
     
Dvojac na pariće Slobodan Oravec, Hrvoje Sanseović 13. mjesto
     
Četverac na pariće Matko Sanseović, Tvrtko Šibalić,
Anto Vrdoljak, Marko Zovko
12. mjesto
     
     
Montreal 1992.
Četverac bez kormilara Špiro Kovačić, Davor Radulić,
Oliver Martinov, Branimir Vujević
4. mjesto
     
Dvojac bez kormilara Renato Pomahač, Dinko Vučemilović 6. mjesto
     
Samac (Ž) Hana Bratić 4. mjesto
     
Dvojac na pariće Jakov Tironi, Božidar Ukas  
    11. mjesto

 

   

 

NASTUPI HRVATSKIH VESLAČA PRIJE STJECANJA HRVATSKE NEOVISNOSTI

> 1967 - 1991.

> natrag na povijest

*Podatke prikupili Rudolf Starić i Petar Milin > kontakt