E-mail: hvs@inet.hr

EUROPSKO PRVENSTVO SENIORA DO 23 GODINE - KRUSZWICA

Ivana i Josipa Jurković zlatne u dvojcu bez kormilara!

05. rujna 2021. Autor: Petar Milin

Još jedna zlatna medalja za hrvatsko veslanje! Ivana i Josipa Jurković osvojile su zlatnu medalju u dvojcu bez kormilara na Europskom prvenstvu seniora do 23 godine u poljskoj Kruszwici. Tako su potvrdile svoju dominaciju u ovom uzrastu, gdje su ranije ove godine postale svjetske prvakinje u češkim Račicama.

Bila je to utrka u kojoj se vodila borba između posade Hrvatske i Rumunjske za prvo mjesto, ali naše veslačice su vodstvom od prvog zaveslaja utrke držale drugoplasirane Rumunjkea na distanci, pa je prednost naše posade na kraju iznosila sekundu i 42 stotinke. Treće mjesto je zauzela posada Ukrajine.

Sedma je to medalja za hrvatsko veslanje sa Europskih seniorskih prvenstva do 23 godine od njegovog uspostavljanja 2017. godine, i prva zlatna.

Čestitke veslačicama te treneru Aleksandru Vukojičiću na još jednom velikom uspjehu!

Na prvenstvu su još nastupili Ivan Ante Grgić i Patrik Papac u dvojcu na pariće i zauzeli treće mjesto u finalu B, odnosno ukupno deveto mjesto, dok je Fran Šuk u samcu zauzeo peto mjesto u finalu B, ukupno jedanaesto mjesto.

Nažalost, posada dvojca bez kormilara u kojoj su trebali nastupiti braća Patrik i Anton Lončarić, morala se, na preporuku liječnika, povući sa natjecanja nakon utrke kvalifikacija.