E-mail: hvs@inet.hr

2. REGATA SVJETSKOG KUPA U POZNANU

Luka Radonić izborio finale, ženski četverac bez u polufinalu

22. lipanj 2019. Autor: Petar Milin / Foto: Rowing celebration, Julia Kowacic

Hrvatski veslači nastupili su na drugoj regati Svjetskog kupa koja je održana u poljskom Poznanu. Iako je druga regata Svjetskog kupa bila mnogobrojnija po broju posada od one prve održane u Plovdivu, hrvatsko veslanje nastupilo je oslabljeno, bez braće Sinković, zbog ozljede leđa Valenta Sinkovića te Damira Martina u samcu.

Nastupile su tri posade, od koji je najbolji rezultat ostvario Luka Radonić u samcu, doveslavši do finala gdje je zauzeo šesto mjesto, nakon što je na prvoj regati u Plovdivu bio treći u finalu. Izravno se, trećim mjestom u eliminacijskoj utrci, probio u polufinale, gdje je trećim mjestom izborio finale. U finalu je pobijedio Australac Sean Murphy sa 7:12.77 ispred Poljaka Artura Mikolajczewskog sa 7:15.45 i Mađara Petera Galambosa sa 7:19.58.

Nastupio je i ženski četverac bez kormilara u sastavu Bruna Milinović, Marcela Milošević te sestre Ivana i Josipa Jurković. Do plufinala su se probili izvrsnim veslanjem u finišu utrke repasaža, gdje su zauzeli prvo mjesto. U polufinalnoj utrci zauzeli su peto mjesto, dok su u finalu B zauzeli šesto mjesto. Veslanje ženskog četverca bez je vrlo ohrabrujuće, i s razlogom se možemo nadati borbi za olimpijsku normu na Svjetskom prvenstvu u Linzu.

Ženski dvojac bez kormilara u sastavu Izabela i Žana Krakić zauzeo je četvrto mjesto u finalu C odnosno šesnaesto mjesto ukupno.