> Veslački portal

> Hrvatski veslački savez



Kontakt

Hrvatski veslački savez |
Croatian rowing federation

Trg Krešimira Ćosića 11,
10000 Zagreb

Telefon/telefax:
+385 1 30 12 350 

E-mail: hvs@inet.hr

 





SVJETSKA PRVENSTVA SENIORA DO 23. G. / NATIONS CUP / MATCH DES SENIORS

*Od 1976., kada je u Maconu u Francuskoj održana prva regata, pa do 2005. godine ovo natjecanje je nekoliko puta mjenjalo naziv. Od 1976. godine održavala su se neslužbena Svjetska prvenstva seniora do 23 godine, prvo pod nazivom Match des Seniors od 1976. do 1991., zatim Nations cup od 1992. do 2000., pa World U23 Regatta od 2001. do 2004., te na kraju službeno od 2005. godine pod FISA-om - World rowing U23 Championships. Kompletne rezultate sa svih ovih natjecanja od 1976. godine možete pronaći na službenim FISA-nim stranicama worldrowing.com. Hrvatski veslači osvojili su ukupno 18 medalja na ovim natjecanjima od čega 8 zlatnih, 1 srebrnu i 9 brončanih medalja.

 

Rotterdam 2016.
Četverac bez kormilara Mato Barandt, Danijel Plišić,
Bernard Samardžić, Toni Čavka
11. mjesto
 
Dvojac bez kormilara (Ž) Paola Girotto, Žana Krakić 11. mjesto
     
Dvojac na pariće laki Luka Pap, Dominik Šutalo 12. mjesto
     
Samac (Ž) Valentina Plejić
18. mjesto
 
Samac (Ž) Luka Baričević
22. mjesto
 
Plovdiv 2015.
Samac laki Luka Radonić BRONČANA MEDALJA
 
Samac (Ž) Valentina Plejić
6. mjesto
 
Osmerac Danijel Plišić, Lovro Anzulović, Matej Metković, Bernard Samardžić,Toni Čavka, Mato Brandt, Luka Baričević, Mile Čakarun i kormilar Marin Mateljan
8. mjesto
 
Dvojac na pariće Tomislav Šain, Ante Ančić 12. mjesto
 
Dvojac na pariće laki Luka Pap, Mario Kujundžić 21. mjesto
 
Varese 2014.
Dvojac bez kormilara (Ž) Karla Milošević, Žana Krakić 6. mjesto
     
Četverac bez kormilara Ivan Piton, Mile Čakarun,
Luka Baričević, Patrik Prnjak
7. mjesto
     
Samac laki Luka Radonić 8. mjesto
     
Samac (Ž) Valentina Plejić
18. mjesto
     
 
Linz 2013.
Četverac bez kormilara Mate Ledenko, Mile Čakarun,
Patrik Prnjak, Ivan Piton
7. mjesto
     
Samac laki (Ž) Helena Pavković
8. mjesto
     
Dvojac bez kormilara (Ž) Karla Milošević, Asja Žero 9. mjesto
     
Dvojac bez kormilara laki Krešimir Kavčić, Marijan Filipović 10. mjesto
     
Dvojac bez kormilara Gabriel Tomić, Lovro Anzulović 13. mjesto
     
Samac laki Vedran Radonić 15. mjesto
 
 
Trakai 2012.
Četverac bez kormilara Mate Ledenko, Mile Čakarun,
Patrik Prnjak, Ivan Piton
7. mjesto
     
Dvojac na pariće laki Vedran Radonić, Luka Radonić
13. mjesto
     
Samac laki (Ž) Helena Pavković
8. mjesto
     
Dvojac na pariće (Ž) Marcela Milošević, Karla Milošević 14. mjesto
     
Dvojac bez kormilara Krešimir Kavčić, Marijan Filipović *bez plasmana
     
     
Amsterdam 2011.
Četverac bez kormilara Matej Srb, Toni Urlić,
Stjepan Matić, Karlo Udovičić
7. mjesto
     
Dvojac na pariće Mijo Rudelj, Tomislav Rubinjoni 7. mjesto
     
Samac Mihovil Kotoraš 22. mjesto
     
Dvojac bez kormilara Ivica Ban, Leonard Šare
19. mjesto
     
     
Brest 2010.
Četverac na pariće David Šain, Martin Sinković,
Damir Martin, Valent Sinković
ZLATNA MEDALJA
     
Četverac s kormilarom Stjepan Pirić, Vjekoslav Kolobarić,
Tomislav Rubinjoni, Bojan Malić,
kormilar Niko Doklestić
6. mjesto
     
Četverac bez kormilara Tomislav Holi, Stjepan Matić,
Josip Maretić, Zvonimir Batinić
10. mjesto
     
Dvojac na pariće Ivan Rom, Sven Bohnec 21. mjesto
     
Dvojac na pariće laki Nickol Udovičić, Vedran Radonić
14. mjesto
     
Dvojac na pariće Helena Pavković, Anja Svečarovski 14. mjesto
     
     
Račice 2009.
Četverac na pariće David Šain, Martin Sinković,
Damir Martin, Valent Sinković
ZLATNA MEDALJA
     
Četverac bez kormilara Stjepan Pirić, Vjekoslav Kolobarić,
Tomislav Rubinjoni, Bojan Malić
7. mjesto
     
Četverac s kormilarom Darko Malbašić, Nikola Žunić,
Josip Maretić, Stjepan Matić,
kormilar Mario Kujundžić
8. mjesto
     
Dvojac na pariće Ivan Rom, Sven Bohnec 10. mjesto
     
Samac Mijo Rudelj 11. mjesto
     
Samac (Ž) Marcela Milošević 14. mjesto
 
Brandenburg 2008.
Dvojac na pariće Martin Sinković, Valent Sinković SREBRNA MEDALJA
     
Četverac bez kormilara Ante Janjić, Alen Banovac,
Josip Stojčević, Marin Bogdan
BRONČANA MEDALJA
     
Samac Damir Martin 7. mjesto
     
Samac laki Marko Kušurin 9. mjesto
     
Četverac s kormilarom Darko Malbašić, Josip Maretić,
Mate Moguš, Stjepan Pirić
kormilar Josip Giljanović
8. mjesto
     
Četverac na pariće Sven Bohnec, David Šain,
Marin Mladinić, Hrvoje Jurina
8. mjesto
     
Dvojac bez kormilara Branko Begović, Marin Begović 10. mjesto
     
     
Glasgow - Strathclyde 2007.
Samac Damir Martin 4. mjesto
     
Dvojac na pariće David Šain, Valent Sinković 4. mjesto
     
Samac laki Nikola Tomić 6. mjesto
     
Četverac bez kormilara Silvio Šupić, Mate Moguš,
Ante Janjić, Alen Banovac
8. mjesto
     
     
Hazewinkel 2006.    
Dvojac bez kormilara Ante Janjić, Mate Moguš 7. mjesto
     
Dvojac na pariće
Lenko Dragojević, Matija Cetinić
9. mjesto
     
Osmerac Ivan Dukić, Marin Begović, Branko Begović, Dejan Pupovac, Marin Bogdan, Domagoj Barlović, Nikola Žunić, Hrvoje Jurina, kormilar Filip Čeh 8. mjesto
     
Dvojac na pariće Sonja Kešerac, Jasmina Brkić 12. mjesto
     
     
Amsterdam 2005.
Četverac bez kormilara Ivan Dukić, Marin Begović,
Branko Begović
, Josip Stojčević
5. mjesto
     
Četverac s kormilarom Dejan Radmanić, Dinko Radmanić,
Ante Janjić, Mate Moguš,
kormilar Dino Smolić
4. mjesto
     
Dvojac bez kormilara laki Marko Iskra, Uroš Zenzerović 10. mjesto
     
Samac laki Nikola Tomić 15. mjesto
     
     
WORLD ROWING U23 REGATTA
Poznan 2004.
Četverac bez kormilara Petar Lovrić, Mario Vekić,
Hrvoje Marić, Frane Niseteo
ZLATNA MEDALJA
     
Dvojac bez kormilara Erik Brec, Petar Topić 9. mjesto
     
Samac (Ž) Sonja Kešerac 9. mjesto
     
     
Beograd 2003.    
Osmerac

Filip Eškinja, Hrvoje Eškinja, Petar Topić, Erik Brec, Aleksandar Žigić, Tomislav Pančić, Krešo Vudrag, Niko Bujas, kormilar Luka Travaš

6. mjesto
     
Samac Bojan Žugić 9. mjesto
     
     
Genova 2002.    
Dvojac na pariće Mario Vekić, Ante Kušurin 5. mjesto
     
Osmerac Petar Lovrić, Martin Rogulja, Ivan Golubiček, Misel Požežanac, Aleksandar Žigić, Tomislav Pančić, Davorin Šindler,Milan Ražov, kormilar Luka Travaš 8. mjesto
     
     
Linz Ottensheim 2001.
Osmerac Ivan Golubiček, Božo Maletić, Petar Milin, Mišel Požežanac, Damir Rubčić, Aleksandar Vukojičić, Petar Lovrić, Ante Murer, kormilar Viktor Leš 6. mjesto
     
Dvojac na pariće Davorin Šindler, Antonio Babić 14. mjesto
     
Samac Mario Vekić 14. mjesto
     
Samac laki Domagoj Milaković 15. mjesto
 
NATIONS CUP
Kopenhagen 2000.  
Četverac bez kormilara Ivan Rebić, Davorin Šindler,
Petar Milin, Božo Maletić
6. mjesto
     
Četverac s kormilarom Ivan Golubiček, Mišel Požežanac,
Edvard Vondra, Dražen Šimičević,
kormilar Silvio Petriško
7. mjesto
     
     
Hamburg 1999.    
Četverac s kormilarom Marin Perinić, Petar Milin,
Marko Rušev, Igor Francetić,
kormilar Silvio Petriško
ZLATNA MEDALJA
     
Četverac bez kormilara Ivan Rebić, Davorin Šindler,
Marko Ivica, Božo Maletić
5. mjesto
     
     
Ioannina 1998.
Samac Ivan Jukić BRONČANA MEDALJA
     
Četverac s kormilarom Marko Rušev, Petar Milin,
Renato Tripalo, Joško Matulić,
kormilar Silvio Petriško
6. mjesto
     
Četverac bez kormilara Ivan Rebić, Marin Perinić,
Aljoša Bratuša, Božo Maletić
8. mjesto
     
Samac (Ž) Saša Gotić 7. mjesto
     
Dvojac na pariće Tihomir Jarnjević, Igor Božić 14. mjesto
     
     
Milano 1997.
Četverac s kormilarom Marin Perinić, Marko Dragičević,
Vjekoslav Bobić, Igor Francetić,
kormilar Silvio Petriško
ZLATNA MEDALJA
     
Samac Ivan Jukić 5. mjesto
     
Četverac bez kormilara Aljosa Bratuša, Danijel Linić,
Filip Šrajer, Josip Stolar
5. mjesto
     
Dvojac na pariće Tihomir Jarnjević, Dario Ukosić 11. mjesto
     
Dvojac na pariće laki Stanko Brođanac, Tomislav Senčić 6. mjesto
     
Dvojac na pariće (Ž) Ana-Marija Garčević, Saša Gotić 4. mjesto
     
Samac laki (Ž) Izidora Valle 13. mjesto
     
     
Hazewinkel 1996.
Dvojac bez kormilara Branimir Vujević, Oliver Martinov ZLATNA MEDALJA
     
Četverac s kormilarom Marin Perinić, Marko Dragičević,
Vjekoslav Bobić, Igor Francetić,
kormilar Marko Čekada
ZLATNA MEDALJA
     
Samac laki (Ž) Mirna Rajle BRONČANA MEDALJA
     
Dvojac na pariće (Ž) Hana Bratić, Saša Gotić BRONČANA MEDALJA
     
Četverac bez kormilara Renato Pomahač, Filip Šrajer,
Josip Stolar
, Dinko Vučemilović
6. mjesto
     
Dvojac na pariće Ivan Jukić, Matko Sanseović 7. mjesto
     
Dvojac na pariće laki Stanko Brođanac, Anto Vrdoljak 6. mjesto
     
Dvojac na pariće laki (Ž) Izabela Majetić, Izidora Valle 10. mjesto
     
Samac laki Krešimir Čulo 12. mjesto
     
     
Groningen 1995.    
Četverac s kormilarom Vjekoslav Bobić, Antonio Buča,
Marko Dragičević, Danijel Linić,
kormilar Mićo Mikulić
BRONČANA MEDALJA
     
Samac laki (Ž) Mirna Rajle BRONČANA MEDALJA
     
Dvojac na pariće laki Krešimir Čulo, Antun Kostelić 6. mjesto
     
Samac Danijel Bajlo 7. mjesto
     
     
Paris 1994.    
Četverac s kormilarom Branimir Vujević, Antonio Buča,
Oliver Martinov, Božidar Ukas,
kormilar Jerko Krpeta
BRONČANA MEDALJA
     
Četverac na pariće Marin Vranješ, Matko Sanseović,
Tvrtko Šibalić, Marko Zovko
10. mjesto
     
Samac (Ž) Hana Bratić 8. mjesto
     
     
Ioannina 1993.
Četverac bez kormilara Luka Grubor, Krešimir Kuhar,
Krešimir Lušić
, Renato Pomahač
ZLATNA MEDALJA
     
Dvojac na pariće Danijel Bajlo, Božidar Ukas BRONČANA MEDALJA
     
Četverac s kormilarom

Goran Mihovilović, Davor Šubić,
Martin Valek
, Branimir Vujević,
kormilar Zoran Adamović

4. mjesto
     
Samac Marin Vranješ 12. mjesto
     
Samac laki Silvio Ambruš 13. mjesto
     
     
Glasgow Strathclyde 1992.
Dvojac na pariće Ernest Komparić, Hrvoje Telišman 5. mjesto
     
Četverac na pariće Marin Vranješ, Antun Kostelić,
Hrvoje Krstulović, Igor Lasić
6. mjesto
     
Samac Danijel Bajlo 7. mjesto
     
Samac laki Silvio Ambruš 12. mjesto
     
Četverac s kormilarom Goran Mihovilović, Igor Velimirović, Miroslav Erceg, Davor Šubić i korm. Zoran Adamović 5. mjesto
     
     
NASTUPI HRVATSKIH VESLAČA PRIJE STJECANJA HRVATSKE NEOVISNOSTI
     
     
MATCH DES SENIORS    
     
     
Naro Lago San Giovanni 1991.
Dvojac na pariće Marin Vranješ, Željko Mihaljević 8.mjesto
     
     
Ottensheim 1990.
Samac Ninoslav Saraga 7.mjesto
     
Četverac bez kormilara Davor Šubić, Josip Šćrbec, Igor Velimirović, Miroslav Erceg (svi Croatia) 5.mjesto
     
Četverac na pariće David Greif(Branik) Igor Lasić , Bernard Rovis, Ticijan Komparić (svi Mladost)                               5.mjesto
     
Hazewinkel 1988.
     
Samac Marko Banović  8.mjesto
     
     
> natrag na povijest    
     
*Podatke prikupili Rudolf Starić i Petar Milin > kontakt